23.10.2020

"Слова президента можуть завадити Україні отримати вакцину від COVID-19", – Ольга Стефанишина

Передвиборна риторика Президента Зеленського може коштувати Україні можливості однією з перших отримати вакцину від коронавірусу.

Про це в ефірі програми «ЙОД» на КУРСі заявила народна депутатка з фракції партії «Голос» Ольга Стефанишина. 

Йдеться про заяву Володимира Зеленського, що Україна нібито розробляє власну вакцину, яка буде «унікальною». 

«Те, про що каже наш Президент, – це ще не вакцина. Це «преклініка». Це нічого спільного з реальною вакциною не має. Далі потрібно починати клінічні випробування, а це займає час. Надіятися на те, що в нас через три місяці буде українська вакцина, – не варто», – пояснює нардепка. 

Ольга Стефанишина переконує: крім того, що Президент таким чином намагається підняти свій рейтинг, це може завадити Україні отримати вакцину, яка зараз розробляється у світі. 

«Є об’єднання «Ковакс», яке об’єднало різні країни світу. Ці країни виявили бажання брати участь в процесі, аби отримати вакцину якимось найпершим чином. Україна вже заявила, що теж хоче бути членом цієї спільноти. І тепер, коли в нас від першої особи держави лунають повідомлення, що в нас є своя вакцина, світова спільнота буде дивитися на Україну обережно. І не факт, що в нас буде можливість першочергово отримати вакцину», – каже політикиня. 

«Сьогодні весь світ працює над розробкою вакцин і вже близько 10 виробників виходять на кінець третьої стадії клінічних випробувань. Приблизно в грудні вони вже мають оголосити результати. І від цього залежатиме, як далі буде рухатися світ. Якщо результати досліджень будуть позитивними, то це буде велике зрушення», – наголошує Ольга Стефанишина.